Moda na zdrowy styl życia

dnia

Moda na zdrowy styl życia zrodziła się z potrzeby naszych czasów, w których życie jest szybsze od człowieka, a konsumpcjonizm z butami wlazł w naszą codzienność. W świecie pełnym dodatków, wzmacniaczy smaku, produktów tylko podobnych do zdrowej żywności zabrakło czasu, żeby pomyśleć o tym jakie mogą być konsekwencje postępu i materializacji wszystkiego. Na szczęście ciało człowieka jest mądrą maszyną, która upomina się o swoje i o uwagę.

zdrowie4

Właściwy tryb życia w ogromnej mierze wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i kondycję. Nie ma lepszego sposobu na naszą efektywność, wydajność, długowieczność i radość z życia. Zdrowy styl życia uwarunkowany jest według Światowej Organizacji Zdrowia trzema czynnikami: racjonalnym i prawidłowym odżywianiem, ruchem tzn. ćwiczeniami fizycznymi oraz unikaniem stresu. Zdecydowanie są to trzy podstawowe elementy istotne do prawidłowego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

I wokół nich powstało medialne zamieszanie. W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo portali promujących zdrowie. W mediach społecznościowych tworzą się grupy zrzeszające osoby o podobnych preferencjach jeśli chodzi o diety czy rodzaj sportu. Dietetycy i sportowcy piszą blogi tematyczne i prowadzą programy motywacyjne. Coraz więcej jest sklepów z ekologiczną żywnością oraz klubów fitness, na ulicach biega bardzo dużo Polaków, w parkach dostępne są publiczne siłownie, kobiety publikują zdjęcia ukazujące ich postępy w osiąganiu idealnej figury – to wszystko dowodzi temu, że moda na zdrowy styl życia w naszym kraju JEST i wciąż się rozwija.

Dzięki temu przede wszystkim rośnie świadomość Polaków na temat prawidłowego trybu życia i tego jak wiele właśnie od nich samych zależy. Poza tym coraz więcej ludzi zaraża się od innych działaniem w kierunku polepszenia własnego zdrowia, widząc sukces sąsiada wierzymy, że też tak możemy. Ostatnim i chyba najważniejszym argumentem za tym, że moda na zdrowy styl życia jest pozytywnym zjawiskiem jest to, że daje ona nam wiele możliwości i łatwy dostęp do wiedzy na ten temat. Dlatego każdy może wybrać własny zdrowy styl życia i jeśli zrobi to z głową i racjonalnie oceni swoje siły to będzie w tym trwał, a każdy dzień będzie lepszy.

Tym razem moda wszystkim może wyjść na zdrowie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s